برنامه آبشار میراکی 97/04/01

بیشترین فعالیت : اورمان

1 تیر 1397
  • 1 روزه
  • 37,000 تومان
  • ظرفیت محدود

شیره‌جین یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان رازلیق بخش مرکزی شهرستان سراب واقع شده‌است.

نام محلی آن «شیروانجیق» می‌باشد که مرکب از دو واژ «شیروان» و «جیق» می‌باشد که در زبان ترکی پسوند جیق، پسوند صغارت بوده و شیروان در این زبان به‌معنی زمین‌های حاصل‌خیز و سرسبز می‌باشد. بنابراین مترادف فارسی آن شیروان کوچک یا سبزه‌زارهای کوچک می‌باشد که در دوره رضاخانی نام جعلی و بدون وجه تسمیه شیره‌جین بر این مکان نهاده شده‌است.

این روستا یکی از کشتگاه‌های مهم سیب‌زمینی در سطح شهرستان سراب و استان می‌باشد. رود تاجیار از سرسلسله‌های آجی‌چای (تلخه‌رود) از این روستا می‌گذرد.دارای یک سد خاکی درغرب روستا است ومسیرترددروستاهای میرکوه -اسبقران وآبرس وچندروستای دیگر.وبا توجه به طبیعت بک وزیبای آن یکی از تفرجگاهای مردم منطقه واستان می باشد . دراین روستا 4طایفه (قرلی – حاج حسنلی – آل مختار و شاهسون) سکونت دارند که البته امروزه باتوجه به پیوندهای فامیلی بین آنها تقریباً همه باهم نسبت دارند. دراین روستا تقریباً 500 خانوار زندگی می کنند وجعیت آن بالغ بر 2300 نفر می باشد.ودارای دهیاری می باشدو گاز رسانی، آسفالت معابر وجدول بندی خیابانهای روستا انجام شده است.

 

3170525 7100 l - برنامه آبشار میراکی 97/04/01

آبشار شرشر

در دامنه ٔ جنوبی کوه سبلان در روستای میران کوه شهرستان سراب واقع است و هوای سالم و ییلاقی دارد. آب آن از چشمه سارها و رودهای کوچک محلی که از دامنهٔ کوه سبلان سرچشمه میگیرد تأمین میشود ودارای مراتع خرم و فراوان است که محل ییلاق ایلات میباشد و محصول عمدهٔ دهستان، غلات و حبوبات و محصول دامی روغن و پشم و پنیر است و شغل عمدهٔ اهالی میراکی زراعت و گله داری است . از نوزده آبادی بزرگ و کوچک تشکیل و جمعیت آن در حدود شانزده هزار نفر است . برای دسترسی به آبشار باید از کتیبه تاریخی رازلیق سراب عبور کرده وبه دربند زیبای سراب رفت واز روستای میران کوه حدودا یک ساعت راه پیاده دارد.

برنامه سفر

برنامه
ساعت 5:30 بامداد تبریز را برای یک سفر مهیج به سمت سراب ترک می‌کنیم.
شرایط و مقررات مهم
  1. برنامه‌های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی است.
  2. جهت جلوگیری از آلودگی محیط زیست از آوردن هرگونه ظروف یک‌بار مصرف خودداری فرمائید.
  3. لطفا با دقت کامل برنامه سفر، خدمات تور و اطلاعات تکمیلی را مطالعه نموده و در مورد هرگونه ابهام از بخش پشتیبانی اطلاعات لازم را دریافت نمائید.
  4. جهت راحتی خود و همسفران با کوله یا چمدان مسافرتی حداکثر ۱۵ کیلوگرمی مسافرت نمائید.

در صورتی‌که به هر دلیلی امکان ثبت‌نام آنلاین برای شما میسر نبود می‌توانید پس از تماس تلفنی و اطمینان از امکان‌پذیر بودن ثبت‌نام، مبلغ این سفر را به حساب زیر واریز و مشخصات فیش واریزی خود را از طریق تماس تلفنی به همکاران ما اطلاع دهید.

نام بانک شماره حساب شماره کارت صاحب حساب
بانک شهر - 5047-0610-4220-1372 حامد محمد زاده نبیی

نظرات بسته شده است.