برنامه آبشار گل آخور 97/05/12

بیشترین فعالیت : اورمان

12 مرداد 1397
  • 1 روزه
  • 40,000 تومان
  • ظرفیت محدود

آبشار گل آخور

آبشار گل آخور یکی از مناطق نمونه گردشگری استان آذربایجان شرقی است،که در شهرستان ورزقان واقع شده و در 60 کیلومتری جنوب غربی ورزقان.در بخش خاروانا و در دهستان ارزیل قرار گرفته است. این آبشار دل انگیز و روح نواز به نام روستای تاریخی و فرهنگی گل آخور نام گذاری شده است.معنی گل اخور یعنی گل ریز می باشد.

گل آخور

اب این آبشار دل نواز از چشمه های بالا دستی از بالا دست روستا همیشه جوشان هستند با عبور از کنار روستا ،و از ابشاری که طی در زیر روستا واقع شده است در حال جاری می باشد،ارتفاع این آبشار تقریبا 12 متر ارتفاع دارد. جریان آب بعد از طی مسافتی با متصل شدن رودخانه از طرف طرزم ،رودخانه نسبتا خوبی تشکیل به طرف روستا های حاجیلار و گوی گند سرازیر می شود،در زبان محلی به این اب ،آغ سو می گویند، این هم به دلیل این سنگ های موجود در بستر رودخانه اهکی به رنگ سفید می باشد، با تابش نور خورشید ،اب هم به رنگ سفید به چشم می‌خورد، اطراف این آبشار باغ ها زیبا و چمن زا های دل انگیز وجود دارد .

چشمه های بسیار دل انگیز زیبا در محل وجود دارند ،که ارمش دهنده روح انسان می باشند،در کنار ان خود معماری پلکانی روستای تاریخی گل آخور که یک روستای دره ای و پلکانی می باشد، که نظر بوم گردی داری ارزش فراوانی می باشد. یکی دیگر از جاذبه های گردشگری محل وجود چشمه اهکی وکلزیون ،که بر اثر رسوبات املاح اهکی به وجود امده است. انحلال مناطق اهکی در اب و املاح به وجود امده اشکالی را به وجود می آورند، که به انها اشکال کارستی می گویند ، اما از زیبا ترین و منحصر بفرد ترین این مناظر طبیعی به وجود امدن چشمه های کارستی می باشد که به ان در اصطلاح علمی (چشمه های وکلوزیون) گفته می شود ، از دیگر جاذبه‌های گردشگری این منطقه، وجود امام زاده های گل آخور و ارزیل می باشد،وجود کوههای سرسبز ،و ییلاق های مستعد، و به خصوص غار طبیعی و برزگ تکی یوخ ،و چندین ابشار و چشمه دیگر در محل،این منطقه گردشگری سالانه پذیرای دهها هزار گردشگر می باشد.

با توجه به اهمیت این منطقه نمونه گردشگری میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری اقدام ایجاد زیر ساخت های گردشگری از قبیل :ایجاد الاچیق،راه ورودی به ابشار،سرویس بهداشتی، اجاق های اتش،در محل نموده ، و با حمایت های لازم از بخش خصوصی ،دو نفر از عزیزان هم در محل اقدام به سرمایه گذاری در حوزه گردشگری نمود اند.
علاوه بر آبشار، قله‌ی جلا داغی این روستا و ییلاق‌های بالادست قله می‌تواند مورد توجه گردشگران و کوهنوردان قرار گیرد.
چند آلاچیق توسط سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در بالای آبشار جهت استفاده گردشگران ساخته شده و همچنین راه رسیدن به خود آبشار برای راحتی مسافران پلکان کشی شده است.

برنامه سفر

برنامه
ساعت 5:30 بامداد تبریز را برای یک سفر مهیج به سمت هریس ترک می‌کنیم.
شرایط و مقررات مهم
  1. برنامه‌های اعلام شده با توجه به شرایط آب و هوایی و سایر عوامل محیطی یا فنی قابل جابجایی است.
  2. جهت جلوگیری از آلودگی محیط زیست از آوردن هرگونه ظروف یک‌بار مصرف خودداری فرمائید.
  3. لطفا با دقت کامل برنامه سفر، خدمات تور و اطلاعات تکمیلی را مطالعه نموده و در مورد هرگونه ابهام از بخش پشتیبانی اطلاعات لازم را دریافت نمائید.
  4. جهت راحتی خود و همسفران با کوله یا چمدان مسافرتی حداکثر ۱۵ کیلوگرمی مسافرت نمائید.

در صورتی‌که به هر دلیلی امکان ثبت‌نام آنلاین برای شما میسر نبود می‌توانید پس از تماس تلفنی و اطمینان از امکان‌پذیر بودن ثبت‌نام، مبلغ این سفر را به حساب زیر واریز و مشخصات فیش واریزی خود را از طریق تماس تلفنی به همکاران ما اطلاع دهید.

نام بانک شماره حساب شماره کارت صاحب حساب
بانک شهر - 5047-0610-4220-1372 حامد محمد زاده نبیی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.