کوهنوردان مفقود شده در تکاپ پیدا شد :

بر اساس گزارش‌ دریافتی باشگاه کوهنوردی اورمان در خصوص مفقود شدن ۵ کوهنورد از سه استان کشورمان که برای صعود به کوه بلقیس در تکاب سفر کرده بودند تیم‌های امدادی عازم منطقه شدند.

٢ تیم شامل تیم های امداد و نجات کوهستان هلال احمر و هیئت کوهنوردی تکاب بلافاصله پس از اطلاع از مفقود شدن این کوهنوردها وارد عمل می شوند و از ساعت ۸ صبح روز شنبه عملیات جستجو برای یافتن کوهنوردان آغاز کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌غربی اظهار داشت: تیم‌های امداد و نجات کوهستان برای یافتن این کوهنوردها از چند مسیر مختلف به ارتفاعات کوه بلقیس صعود کردند که خوشبختانه امروز ظهر یک نفر را در وضعیت سلامتی کامل پیدا کرده و عملیات جستجو برای یافتن ۲ نفر دیگر همچنان ادامه دارد.

شایان ذکر است بارش برف و کولاک شدید از عصر روز پنج‌شنبه گذشته تکاب را فراگرفت و تا صبح جمعه ادامه داشت.

بنا بر اعلام اداره هواشناسی میزان بارش برف در تکاب ۳۰ سانتی متر گزارش شده است که این میزان در ارتفاعات از جمله گردنه ” مایین بلاغ” بیش از ۴۰ سانتی‌متر بود.

کوه بلقیس با سه هزار و ۳۵۰ متر ارتفاع در ۵۰ کیلومتری تکاب در محدوده بخش تخت سلیمان واقع شده و از قله‌های مرتفع منطقه به شمار می‌رود.

کوهنوردان تکاپ

منبع : مهرنیوز

ساسان آختهمشاهده نوشته ها

ساسان آخته هستم . 8 سالی میشه که کوهنوردی و طبیعت گردی میکنم.دانسته های خودم و با شما به اشتراک میرارم.امیدوارم از مطالب من لذت ببرید.

Comments are disabled.