کوهنوردان ارتفاعات تهران

آمار فوتی کوهنوردان ارتفاعات تهران به 11 نفر رسید.

به گزارش باشگاه کوهنوردی اورمان  شاهین فتحی افزود: به دلایل شرایط نامناسب جوی و احتمال خطر برای نجات‌گران و امدادگران عملیات نجات دیروز متوقف شده بود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران گفت: از صبح امروز تلاش برای یافتن دیگر مفقودی‌ها آغاز شد است و آمار تلفات حادثه سقوط بهمن ارتفاعات تهران به ۱۱ نفر رسیده است.

هشدار‌هایی که جدی گرفته نشد!

فتحی با اشاره به اینکه سه دسته از کوهنوردان در ارتفاعات حضور پیدا می‌کنند؛ کوهنوردان حرفه ای، نیمه حرفه‌ای و افراد مبتدی که برای تفریح به این مناطق می‌آیند، تاکید کرد: از روز پنجشنبه هشدار‌های لازم هواشناسی در خصوص احتمال برودت هوا و برف و کولاک و بهمن در ارتفاعات تهران داده شده است و فدراسیون کوهنوردی هم به مردم تهران هشداری مبنی بر اینکه ارتفاعات تهران احتمالا با بهمن همراه باشد، داده و توصیه کرده بود که به ارتفاعات تهران صعود نکنید، اما متاسفانه روز گذشته حوادث تلخی را در کوهستان شاهد هستیم، و چند نفر از هموطنان عزیز را هم در این حوادث از دست داده ایم و تا همین لحظه هم تیم‌های عملیاتی ما در حال انجام عملیات امدادی و جست و جوی مفقودان احتمالی در ارتفاعات تهران هستند.
فتحی با بیان اینکه وضعیت کوهستان و خواست مردم برای صعود به این ارتفاعات بخصوص در روز‌های تعطیل، قابل کنترل نیست، تاکید کرد: در تعطیلات آخر هفته گذشته، توصیه‌های تخصصی به تمام گروه‌های کوهنوردی حرفه ای، نیمه حرفه‌ای و مبتدی این بوده است که از ارتفاعات استفاده نکنند. اما این هشدار‌ها جدی گرفته نشده و شاهد حوادثی در ارتفاعات بالا بودیم که احتمال دارد در منطقه کلکچال، هنوز مصدومانی داشته باشیم، اما هنوز آمار دقیقی در این زمینه وجود ندارد.

برای ارائه گزارش مفقودی با شماره ۱۱۲ تماس بگیرید

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران از هموطنان درخواست کرد که اگر عزیزانشان در ارتفاعات تهران بوده و هنوز بازنگشته اند مراتب را به شماره ۱۱۲ جمعیت هلال احمر اطلاع دهند.

 

ساسان آختهمشاهده نوشته ها

ساسان آخته هستم . 8 سالی میشه که کوهنوردی و طبیعت گردی میکنم.دانسته های خودم و با شما به اشتراک میرارم.امیدوارم از مطالب من لذت ببرید.

Comments are disabled.