10 مرداد 1399
  • 1 روزه
  • 85,000 تومان
  • موجود

آبشار ماهاران

طبیعت عالی

آبشار ماهاران با ارتفاع بیشتر ‌از 15متر در جلفا و کناره رود ارس قرار دارد. برای رفتن به این آبشار باید به روستای قشلاق در منطقه حفاظت ‌شده کیامکی استان آذربایجان شرقی رفت. از جاذبه‌‌های این آبشار میتوان به، دامنه ‌های زیبای آن اشاره کرد که در ارتفاعات بلند با علفزارهای وحشی و مناطق ییلاقی، منظره‌ای عالی پیش چشم قرار می‌دهد. در دل آبشار ماهاران، چشمه ‌های کوچک و بزرگی مشاهده می‌کنید که از دامنه‌‌های کوه به دره سرازیر شده‌اند. 

آبشار ماهاران

آبشار ماهاران

دره ماهاران و آبشار زیبای آن  باعث شده علاقمندان طبیعت، گردشگران و کوهوردان زیادی به روستای قشلاق در دامنه شالی کیامکی داغ و در جنوب شرقی لیوارجان رفته و علفزارهای وحشی و مناطق ییلاقی این ناحیه را ببینند. 

آبشار ماهاران

 

در اين منطقه به علت وجود اختلاف ارتفاع بسيار در يک محدوده و تفاوت اقليمي ، فصول رويش گياهان نیز متنوع شده است. به طوریکه در اواخر زمستان و اوايل بهار در کناره هاي رودخانه ارس درختان شکوفه داده و گل و گياهان حال و هواي بهاري در منطقه بوجود می آورند، 

آبشار ماهاران

برنامه آبشار ماهاران تاکنون 18 بار توسط باشگاه کوهنوردی اورمان اجرا شده است.

 

ساسان آختهمشاهده نوشته ها

ساسان آخته هستم . 8 سالی میشه که کوهنوردی و طبیعت گردی میکنم.دانسته های خودم و با شما به اشتراک میرارم.امیدوارم از مطالب من لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.