16 مرداد 1399
  • 2.5 روزه
  • 325,000 تومان
  • موجود

آبشار کوهسر

آبشارهای عالی

آبشار کوه سر مازندران در حد فاصل روستای جنگلی سفیدآب (اسپه او) و کوهسر (گوسر) از توابع نشتارود شهرستان تنکابن، آبشار زیبای کوه سر قرار گرفته است.

نشتا به معنی نشت آب می باشد و به دلیل چشمه ها و رودخانه های فراوان در این منطقه به ویژه گذر رود از مرکز شهر، به نشتارود شهرت یافته.

نشتارود با جمعیتی بالغ بر ۵۹۶۷ نفر در فاصله ۵ کیلومتری شمال شرقی تنکابن و در ۲۱۰ کیلومتری غرب ساری مرکز استان و ۲۳۲ کیلومتری شمال غربی تهران قرار گرفته است. شما برای رسیدن به این آبشار زیبا علاوه بر طی کردن جاده  خاکی که چشم انداز بسبار زیبایی دارد، باید از رودخانه نیز عبور کرد که خالی از لطف نیست. در تقاطع جاده و رودخانه در پایین دست، مجموعه آبشارهای کوهسر قرار دارد که ” در فصول پر آب، بسیار زیبا و با شکوه هستند.

 

کوهسر

آب و هوای آبشار کوهسر از دیگر جاهای دیدنی مازندران بسیار خنک و مطبوع است و درختان آن نیز سر به آسمان کشیده اند و بخش عمده فضا را سایه انداخته اند. پس خیلی راحت می توان در اولین زمین صاف، بساط پیکنیک را به پا کرد. به دلیل دست نخورده بودن این منطقه ، نباید انتظار امکانات رفاهی برای توریستان را داشته باشید.

از جاذبه های دیگر این منطقه می توان  منطقه ییلاقی داغ کوه، منطقه جنگلی دینار سرا،، مرداب نشتارود، اثر طبیعی و پارک ملی جنگلی خشکه داران، آبشار کمیلیه و کوه سر و دینار سرا، منطقه جنگلی تحقیقات کشاورزی طالش محله و حمام سنگی باستانی مکرود را نام برد. تمامی اینها در فواصل کمی از یک دیگر قرار دارند اما بازدید از آنها نیازمند زمان است. اگر امکانش برایتان مهیا بود، چادر و کیسه خواب و ملزومات سفر را برداشته و یک شب را در این منطقه بگذرانید.

مجموعه آبشار کوهسر بی گمان یکی از زیباترین آبشارهای کشور عزیزمان است که با توجه به زیبایی کم نظیرش برای بسیاری از عموم مردم ما ناشناخته مانده و می تواند پیشنهاد مناسبی برای گردشگران و دوستداران طبیعت باشد.

کوهسر

آبشار کوهسر

 

باشگاه کوهنوردی اورمان سابقه اجرای 7 بار بازدید از آبشار های کوهسر را دارد

ساسان آختهمشاهده نوشته ها

ساسان آخته هستم . 8 سالی میشه که کوهنوردی و طبیعت گردی میکنم.دانسته های خودم و با شما به اشتراک میرارم.امیدوارم از مطالب من لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.