3 مرداد 1399
  • 1 روزه
  • 85,000 تومان
  • موجود

گیلده

امپراطوری ابرها

گیلده کجاست؟

گروه کوهنوردی اورمان : سخن از سفر به گیلان که می‌شود، خاطرات شمال و حال و هوای ابری آن از ذهنمان می‌گذرد. مگر می‎شود سرسبزی گیلان با باران‌های ملایمش را دوست نداشت؟ اگر شما هم عاشق گیلان هستید باید به شما بگوییم در نزدیکی آستارا، روستایی قرار دارد که در زیبایی و خوش و آب و هوا بودن بی‌مثال است. این روستا از توابع گیلان است و در 25 کیلومتری آستارا قرار دارد. برای رفتن به این روستا راهی آستارا شوید، مناظر اطراف را از دست ندهید، درختان سر به فلک کشیده را ببینید، از آن‌جا به کوه‌های سرسبز بروید و یک‌دفعه خود را بالای ابرها پیدا کنید. به گردنه حیران که رسیدید، حواستان را جمع کنید! در سمت چپ شما تابلویی است که مسیر روستای توریستی گیلده را نشان می‌دهد.

گیله ده زیبا

گیله ده زیبا

چرا گیلده خاص است؟

گیلده خوش آب و هوا، به دلیل قرار گرفتن در مسیر چشمه آب‌گرم علی داشی ونزدیک منطقه فندقلو به یک روستای توریستی تبدیل شده که سالانه گردشگران بسیاری را به سمت خود می‌کشاند. گیلده آنقدر زیباست که نظر فیلم‌سازان بسیار زیادی را به خود جلب کرده است. قلبل ذکر است فیلم کوتاه «نوروز گلی» برنده لموند فرانسه در این روستای دلربا فیلم برداری شده است.

در گیلده چه می‌بینیم؟

هنگام پیاده‌روی در جنگل‌های حیران، دیدن درختان شمشاد ، ممرزو غیره، کلبه‌ه چوبی و مردم بسیار خونگرم این منطقه، خاطره فراموش نشدنی برای شما رقم میزند.

گیله ده زیباپیاده روی در میان درختان و استشمام عطر برگ‌های تازه، تجربه منحصر به فردی خواهد بود.

جنگل‌های همیشه سبز حیران

یکی از بهترین رویایی‌ترین جنگل‌های ایران، که روی کوه‌های مرز بین ایران و آذربایجان قرار دارد. اکثر روزها این جنگل در مه پنهان شده است که زیبایی اش را چندین برابر می‌کند. با قدم زدن در این جنگل امپراتوری ابرها را میبینید.

گیله ده زیباجنگل‌هایی پر از زیبایی‌.

چشمه علی داشی

بعد از پیاده‌روی آرامبخش در دل جنگل‌های حیران به چشمه آبگرم علی داشی می‌رسید که به دلیل قرار گرفتن در مسیر جاده اصلی آستارا و گردنه حیران از رونق بسیاری برخوردار است. می توانید در آب زلالش آبتنی کنید تا خستگی راه از یادتان رود و از خواص درمانی آن بهره ببرید.

چشمه علی داشی، گرمای بی بدیلی را در خاطرتان ایجاد می‌کند.چشمه علی داشی، گرمای بی بدیلی را در خاطرتان ایجاد می‌کند.

آبشار زمرد حویق

آبشارزمرد از دل یک جنگل سرچشمه می‌گیرد، از صخره‌ های پله ای مانند گذر کرده و درون حوضچه ای می‌ریزد. شما در حال مشاهده یکی از زیباترین آبشارهای ایران هستید که در نزدیکی روستای حویق قرار دارد. در آب سرد این آبشار می‌توانید ماهی قزل آلا صید کنید. برای رسیدن به این آبشار یک راه خاکی و کوستانی را باید طی کنید.

آبشاری با آب زلال که از دل جنگل سرازیر است.آبشاری با آب زلال که از دل جنگل سرازیر است.

کی به گیلده برویم؟

گیلده، درهمه فصل‌ها دیدنی است. اما از آن‌جا که جز مناطق ییلاقی به شمار می‌آید، بهترین مقصد برای سفرهای بهاری است. در این فصل، تنفس هوای معتدل و دیدن مناظر بکر، روحتان را تازه می‌کند. (گروه کوهنوردی اورمان سابقه اجرای برنامه های متعدد گیلده را دارد)

در این سفر، با خود چه ببریم؟

کفش مناسب پیاده‌روی . کوله‌، لوازم شخصی و ضروری . فراموش نکنید که گیلده اکر روزها بارانی است، پس حتما یک دست لباس اضافه با خود به همراه داشته باشید. پیشنهاد من به شما، داشتن دوربین عکاسی برای گرفتن عکس‌های بی‌نظیر است. همچنین برای حفظ این همه زیبایی حتما کیسه زباله به همراه داشته باشید تا در صورت لزوم از آن استفاده کنید.

گرد آوری ( گروه کوهنوردی اورمان)

 

ساسان آختهمشاهده نوشته ها

ساسان آخته هستم . 8 سالی میشه که کوهنوردی و طبیعت گردی میکنم.دانسته های خودم و با شما به اشتراک میرارم.امیدوارم از مطالب من لذت ببرید.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.