با مهارت‌های‌تان سفر کنید!

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

با مهارت‌های‌تان سفر کنید!

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید:

آخر شب است شما در رخت‌خواب‌تان دراز کشیده‎اید؛ به رویاهای دور فکر می‌کنید. در ذهن‌تان، یک شلوار پیش‌بندی پوشیده‌اید و کلاه حصیری به سر دارید و در یک مزرعه وسط کوبا نیشکر کشت می‌کنید، رویای بعدی‌تان می‌رود در شهری از هند و شما معلم یک مدرسه هستید، به همه این فکرها لبخند می‌زنید و ابر بالای سرتان را دور می‌کنید؛ شما کجا و نگه‌داری اسب‌های سیدنی کجا… صبر کنید!! رویاهای‌تان را بال و پر بدهید، شما می‌توانید، می‌پرسید چگونه؟

WORKAWAY

سفر همیشه دغدغه‌های عجیبی برای آدم می‌آورد، کجا بمانیم، چه بخوریم، هزینه‌های‌مان را چگونه کنترل کنیم؟ همه این‌ها باعث می‌شود به خاطر مسائل مالی سفر را عقب بندازیم. در قرن حاضر همه این‌ها بهانه محسوب می‌شود، چرا که همه‌جور امکانات برای سفر ارزان و آسان وجود دارد. وورک‌اوی یکی از همین تکنولوژی‌هایی‎ست که سفر را برای همه مردم کره زمین مهیج و ماجراجویانه کرده است. این سایت یک بستر برای انواع کارهای داوطلبانه است. در این سایت 170 کشور فعال هستند و 32256 میزبان فعالیت می‌کنند. حتما برای شما سوال پیش آمد که این سایت چطور برای سفر به صرفه است؟ من برای شما توضیح خواهم داد.

 

16167 - با مهارت‌های‌تان سفر کنید!
به جامعه جهانی بپیوندید!

وورک‌اوی اینگونه کار می‌کند که شما در برابر کاری که برای صاحب خانه یا کسب و کاری انجام می‌دهید، جای خواب و غذا دریافت می‌کنید. این فقط نگاه سطحی‌ای است که می‌شود به این قضیه  داشت. قشنگیِ این تبادل این است که شما فرهنگ، مهارت و زبان‌تان را با هم به اشتراک می‌گذارید.

به این جمعیت بپیوندیم:

برای استفاده از این سایت، کافی‌ست یک پروفایل بسازیم، این پروفایل با پرداخت مقدار کمی پول فعال می‌شود. برای اشتراک یک‌ساله 34 دلار باید بپردازیم، که این مبلغ را می‌توانید از مستر‌کارت یا ویزا‌کارت پرداخت کنید.

گروه کوهنوردی اورمان
مشترک شوید و لذت ببرید.

اگر هم برای‌تان مقدور نیست، بدون اینکه پروفایلی بسازید، تحقیقات آگهی کارها را انجام دهید و وقتی به مقصد رسیدید، ارتباط را برقرار کنید.

 

16164 - با مهارت‌های‌تان سفر کنید!
نمونه یک آگهی.

شما هم به عنوان میزبان هم به عنوان مهمان می‌توانید ثبت‌نام کنید. اگر به عنوان داوطلبِ کار ثبت‌نام می‌کنید، سه گزینه وجود دارد: ثبت‌نام فردی، ثبت‌نام به عنوان زوج (زن و شوهر یا دو دوست) و ثبت‌نام به عنوان هدیه؛ این گزینه برای وقتی‌ست که یک‌نفر قصد سفر دارد، شما به عنوان هدیه برای او یک اشتراک سالانه می‌خرید.

 

سفر با اورمان
پیش به سوی فتح دنیا!

پروفایل شما اولین و راحت‌ترین راه برای شناخت شماست، پس برای کامل کردنش نهایت صداقت را به خرج دهید. در این قسمت، رزومه سفرها و کارهایی که انجام دادید، مهارت خاصی اگر دارید، اگر به چیزی حساس هستید یا رژیم غذایی خاصی را دنبال می‌کنید حتما ذکر کنید. عکس هم فراموش نشود. این مسئله برای بعضی میزبان‌ها خیلی مهم است. برای اینکه اقبال بیش‌تری داشته باشید برای انتخاب شدن توسط میزبان‌ها هر از چندگاهی پروفایل‌تان را به روز کنید.

ویزای کار؟

در این میان چون پولی رد و بدل نمی‌شود، ویزای کار نمی‌خواهد، همان ویزای توریستی‌ کافی‌ست. اما این را در نظر بگیرید که تیم وورک‌اوی مسئولیت گرفتن ویزای شما را ندارند.

نامه درخواست:

به غیر از پروفایل یک نامه درخواست باید بنویسیم برای کاری که از آن خوش‎مان آمده، نامه خیلی مهم است؛ باید میزبان را متقاعد کنیم که ما برای کاری که آن‌ها برایش به کمک احتیاج دارند، مناسب‌ترین و لایق‌ترین فرد هستیم. اگر نامه ما خواننده را جذب نکند، ممکن است اصلا نگاهی به پروفایل ما نندازد. پس بهترین چیزی که فکر می‌کنید را بنویسید.

اگر کسی یا خانواده‌ای را انتخاب کردید، پروفایل‌شان را به دقت مطالعه کنید و اگر چیز مبهمی وجود داشت، خیلی اصولی و با ادب راجع به آن سوال بپرسید، هر خانه یا سازمانی قانون خودش را دارد و در نهایت این شما هستید که باید با آن‌ها کنار بیایید؛ پس دقیق باشید.

 

اعتماد کنیم؟

اینجور کارها برپایه اعتماد است. سعی کنید سراغ آدم‌هایی بروید که بازخوردهای بیش‌تری دارند.

 

بازخورد:

بعد از هر تجربه هر دوطرف مهمان و میزبان می‌توانند راجع به یکدیگر نظر بدهند. همیشه این نظرها را بخوانید و شما هم نظر بدهید. اگر از چیزی ناراحت شدید یا چیزی برای شما خوشایند نبود، حتما ذکر کنید؛ تا بقیه هم انتخاب درست‌تری داشته باشند.

میزبان یا مهمان؟

  • چه میزبان باشیم چه مهمان این سایت برای ما مزایایی دارد.
  • اقامت‌تان رایگان است.
  • دیدار با افراد جدید و اشتراک گذاشتن ماجراها.
  • تبادل مهارت‎ها و یادگیری مهارت جدید.
  • یادگیری و تمرین یک زبان جدید.
  • ایجاد الهام و ایده جدید.
  • تبدیل شدن به بخشی از جامعه جهانی.
  • دوستان و مکان‌هایی در سراسر جهان داشته باشید.

سفر کنید و نگران هیچ‌چیز نباشید.

گروه کوهنوردی اورمان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.