ارفع ده کجاست؟

[تعداد: 4    میانگین: 3/5]

ارفع ده

گیج از عطر بهار

ارفع ده کجاست؟

ارفع‌ ده از تهران فاصله چندان زیادی ندارد. راهی فیروزکوه شوید. بعد از دوراهی خطیرکوه، جاده فرعی شما را به ارفع‌ ده می‌رساند. این منطقه از توابع سوادکوه در استان مازندران است و منطقه‌ای پرطرفدار برای گردشگران. (با گروه کوهنوردی اورمان همراه شوید )

چه چیز ارفع ده را خاص کرده است ؟

ارفع ده جنگلی در دل کوهستان با درختان درهم‌ تنیده افرا، توسکا، ملچ و غیره است دورنمای قله ارفع‌ ده، دره و آوای پرندگان، و چشمه‌های خروشان در منطقه ارفع ‌ده در کنار هم دیده می‌شود. سفر به این منطقه تجربه‌ای بی‌نظیر در خاطرتان ثبت می‌کند.

ارفع ده
ارفع ده

در ارفع ده چه می‌بینیم؟

به روستا ارفع ده که رسیدید، یک دو راهی خواهید دید. اگر به کوهنوردی علاقه دارید، مسیر سمت چپ‌ را پیش بگیرید. اما اگر مسیر سمت راست را انتخاب کنید، وارد منطقه‌ای سحرآمیز می‌شوید. درختان درهم‌تنیده و کهنسال در مه فرو رفته‌اند. صدای خش خش برگ‌های زیر پا و آواز پرندگان شما را به وجد می‌آورد. شگفتی این منطقه به اینجا ختم نمی‌شود، اگر به راه‌تان ادامه دهید، صدای چشمه‌ای پرآب به گوش‌تان می‌رسد. کم کم درختان محو و آسمان نمایان می‌شود و به چشمه‌ای خروشان می‌رسید. لحظه‌ای کنار چشمه بنشینید و خستگی را از تن بیرون کنید. این چشمه «پراو» نام دارد و مانند اسمش بسیار پرآب است. دیدن نمای تماشایی چند روستا و غار اسپهبد خورشید در کنار چشمه رنگ دیگری به سفرتان می‌دهد.

ارفع ده
ارفع ده

کی به ارفع ده برویم؟

بهترین زمان برای سفر به ارفع ده، بهار و پاییز است. در این زمان، در هوایی مطبوع و تازه نفس می‌کشید و مناظر تماشایی از درختان سر به فلک کشیده می‌بینید. ارفع‌ ده زمستان‌های سرد و برفی‌ دارد. اما این موضوع از زیبایی‌اش کم نمی‌کند. با تجهیزات لازم می‌توانید از مناظر روزهای برفی آن دیدن کنید.

0163bb27 cdca 4a5e aaf6 84bb13e00011 - ارفع ده کجاست؟

در سفر به ارفع ده با خود چی ببریم؟

در این سفر، قرار است چند ساعتی جنگل‌پیمایی کنید. این جنگل‌پیمایی از دل مسیری پرفراز و نشیب می‌گذرد. پس داشتن کفش کوه‌پیمایی از ضروری‌ترین لوازم شما در این سفر خواهد بود. یک روز برای دیدن این همه زیبایی کافی است. کوله سبکی بپیچید و در آن لباس گرم و لوازم شخصی بگنجانید. یادتان باشد، ارفع‌ ده از مناطق بکر است و هنوز جمعیت زیادی به آن هجوم نبرده، پس مراقب آن باشیم. کیسه زباله همراه‌مان باشد تا در صورت لزوم از آن استفاده کنیم.

یادتان باشد: این مسیر، اغلب روزهای سال در مه فرو رفته است. برای گم نکردن مسیر، با همسفران باتجربه یا تورهای حرفه‌ای سفر کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.