۱۳ وسیله ای که در کمپینگ باید همراه داشته باشید

[yasr_visitor_votes]

هوای خوب از راه رسیده تا وقت بیشتری را خارج از دفتر کار و در زیبایی طبیعت بگذرانیم ،برای بسیاری این به معنای سفر به جنگل ، کوه ، ساحل یا هرجا دور از استرس فشار و شلوغی روزانه است. اگر به دل طبیعت وحشی زده باشید یا زیر آسمان پرستاره ی یک علفزار منتظر فردا شده باشید ، آنچه لازم دارید ثابت است : چادر ، کیسه خواب و چیزی برای خوردن . قبل از برپا کردن چارد بعدیتان ببینید چه کم دارید ، در زیر برای کسانی که به کمپینگ می روند وسایل برگزیده را معرفی کرده ایم .

۱.چادر تاشو : 

چادر

برپا کردنش بیشتر از چند دقیقه طول نمی کشد که این ویژگی بعد از ساعت ها رانندگی تا محل کمپ غنیمتی است، مخصوصا وقتی که دور و بری هایتان را می بینید که درگیر جا زدن دیرک های سرپناهشان هستند .

۲.کیسه خواب دنج :

کیسه خواب

این یکی دیگر بدیهی ست که وقتی به کمپ می روید یک کیسه خواب با خودتان ببرید.

۳.صندلی راحتی :

صندلی

اگر جایی نداشته باشید که بعد از یک روز کامل روی پا بودن خودتان را در آن رها کنید ، کمپ کردن می تواند خیلی خسته تان کند ، ممکن است خیلی زود از بودن در طبیعت سرخورده شوید . یک صندلی مثل این جای راحتی کنار آتش برایتان فراهم می کند تا لازم نباشد تمام آخر هفته را روی تنه درخت بنشینید .

۴.زیر انداز برزنتی :

زیر انداز

 

یک زیر انداز برزنت بزرگ و قابل اعتماد از دیگر چیزهایی ست که آنها که کمپ می کنند باید همیشه در ماشین شان داشته باشند . اگر دنبال محکم کاری برای خیس نشدن زیر باران هستید ، یا یک زیر انداز برای استفاده عمومی در کمپ ، یا یک پناهگاه همگانی می خواهید برزنت می تواند به دادتان برسد .

۵.اجاق مسافرتی :

اجاق مسافرتی

هر چه سبک تر و جمع و جورتر باشد حمل کردن و استفاده از آن در شرایط متفاوت آسان تر است. بعد می توانید از خوردن غذای گرم و نوشیدنی های گرم در طبیعت لذت ببرید.

۶.سِت قابلمه کمپ :

قابلمه سفری

بسته به اینکه چقدر مجهز باشید ، آشپزی در کمپ می تواند زیاد یا کم اتفاق بیافتد. برای هر مدت زمان که در کمپ به سر می برید مجهز باشید . سِت کاملی از قابلمه ، آبکش ، ماهی تابه ، لیوان و کاسه که با آن هر چه بخواهید می توانید بپزید .

۷.قمقمه :

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید:

قمقمه

 

فارق از اینکه کجا کمپ می کنید ، خیلی حیاتی ست که بی آب نشوید و داشتن یک قمقمه مناسب می تواند ریسک شما را پایین بیاورد.

۸. چراغ قوه ( که روی سر نصب شود ) :

چراغ قوه

 

این چراغ قوه ها برای پیدا کردن راه دستشویی یا هیزم در نیمه شب کلیدی هستند . همچنین اگر کمی دیرتر از آنچه محاسبه کرده بودید به کمپ رسیده اید و باید در تاریکی ماشین را خالی کنید به کمکتان می آیند.

۹.یک جفت فانوس :

فانوس

اگر نتوانید جایی را ببینید کمپینگ می تواند به سرعت آشفته شود. خود را به چند فانوس LED مجهز کنید که تضمین می کند در طول شب هم می توانید فعالیت کنید.

۱۰.ابزار چند کاره :

چند کاره

یک ابزار چند کاره مثل این در ساکتان می تواند جانتان را نجات دهد . حتی اگر در نگاه اول نیازی به آن حس نکنید . اگر بخواهید در یک کنسرو را باز کنید یا یک پیچ شل را ببندید یا انتهای یک شاخه را برای ساختن سلاحی موقت در برابر حمله حیوانات وحشی تیز کنید یک ابزار چند کاره با کیفیت چیزی ست که لازم دارید.

 ۱۱.کیت کمک های اولیه :

کمک های اولیه

بی چون و چرا باید آن را ببریم ولی اینجا گنجاندیمش مبادا که فراموش شود .کیت های کمک های اولیه مجهز تر از این هم وجود دارند ولی دست کم بدون حداقل ها راهی کمپ نشوید ؛ بانداژ ، بروفن و گاز چیزهایی هستند که باید دم دستتان باشند.

 ۱۲.یک پَک نجات:

وسایل نجات

اگر حقیقتا ماجرا جو هستید که به کوهنوردی در طبیعت وحشی می روید و نمی دانید چه چیز انتظارتان را می کشد یک کیت اضطراری مثل این چیزی ست که حتمن باید همراه ببرید . این پکیج شامل وسایل نجات کوچکی است که در چشم بر هم زدنی به کمکتان می آیند: طناب ، کیسه اب ، آتش زنه ، قلاب های ماهیگیری ، چسب های لِنت ، قرص های تصفیه آب ، سوت و خیلی چیز های دیگر.

۱۳.شارژر خورشیدی:

portable_solar_power_camping_hiking

تمام شدن باطری در طول کمپ اصلا اتفاق خوبی نیست، کم ترین اش این است که تا زمانی که نتوانید باطری تان را دوباره شارژ کنید از موزیک خبری نیست. ولی اگر بدترین اتفاق افتاد و در مخمصه گیر افتادید مهم است که حداقل موبایلتان کمی باطری داشته باشد. این شارژر خورشیدی وقتی موبایلتان شارژ نداشته باشد آن را شارژ می کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.