تعریف کوهنوردی و کوهنوردی مبتدی

[yasr_visitor_votes]

در این مقاله شما را با تعرف کوهنوردی و کوهنوردی مبتدی آشنا خواهمیم کرد. با گروه کوهنوردی اورمان همراه شوید.

کوهنوردی مبتدی

کوهنوردی مبتدی و تعریف کوهنوردی

 

کوهنوردی یکی از ورزش‌ها یا از جمله تفریحاتی است که این روزها طرفدار زیادی پیدا کرده است.

پیمایش مسیر فنی در کوهها، با استفاده از ابزارهای فنی و درگیر شدن با مسیرهای سنگی و یخی را کوه نوردی می‌نامند. همچنین راه پیمایی در کوه را کوهپیمایی می گویند  و با کوه نوردی متفاوت است.

کوه پیمایی : به بالا و پایین آمدن به صورت پیاده از ارتفاعات طبیعی کوه‌پیمایی گفته می‌شود.

پیشنهاد می‌کنیم بخوانید:

کوه: به ارتفاعات بیش از ۶۰۰ متر از زمین‌های اطراف در هر منطقه کوه گفته می‌شود.

قله: بلندترین قسمت هر کوه را قله می‌گویند. یک کوه می‌تواند یک یا چند قله داشته باشد که در یک خط الراس قرار گرفته‌اند. معمولاً به بلندترین قله، قلهٔ اصلی گفته می‌شود و سایر قلل در یک خط الراس را قله‌های فرعی می‌نامند. در کوهنوردی شرط سنی وجود ندارد. کوهنوردی و یا کوهپیمایی سن بازنشستگی نداشته و هر کسی با هر توانایی (چه مبتدی و حرفه ای) می‌تواند به عنوان تفریح یا انجام کار حرفه ایی به کوه برود.

گروه کوهنوردی اورمان متشکل از لیدرهای حرفه ای افتخار اجرای برنامه های کوهنوردی را برای علاقه مندان به این رشته ورزشی را دارد. شما عزیزان با هر نوع سابقه کوهنوردی ( کوهنوردی مبتدی ، کوهنوردی حرفه ای ) می توانید در برنامه های گروه کوهنوردی اورمان شرکت کنید.

کوهنوردی مبتدی به کسانی گفته می شود که تا کنون سابقه کوهنوردی را نداشته اند. گروه کوهنوردی اورمان برای این دسته از عزیزان برنامه های ویژه و آموزش های ویژه ای تدارک دیده است تا به مرور زمان آمادگی جسمانی لازم را به دست آورند.

شما همنوردان و یا عزیزان مشتاق کوهنوردی می توانید جهت شرکت در برنامه های گروه کوهنوردی اورمان با ما تماس بگیرید تا پس از کسب اطلاع از قوانین گروه در برنامه های گروه اورمان شرکت کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.